1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Пет јадења (и пијалок) што мора да ги пробате во Албанија

Ајша Шарифзан
28 ноември 2023

Албанија е вистински рај за љубителите на храната. Можеби ова е причината зошто станува магнет за туристите. Погледнете кои јадења мора да ги пробате за време на престојот во Тирана!

https://p.dw.com/p/4ZV67